header
DRAMAT KOMEDIA ROMANS

Columbus (2017)

film online, filmy online, film HD online, filmy HD online, film online HD, filmy online HD, kinohd24

Pełna wdzięku i subtelności opowieść o zagubieniu i wspólnym przeżywaniu, bez względu na pozorne, oczywiste różnice. Dziewiętnastoletnia Casey porzuciła marzenia o studiach, by zajmować się wychodzącą z uzależnienia od meta-amfetaminy matką. Otacza ją również wielu niebezpiecznych mężczyzn, co jeszcze bardziej zagraża jej życiu. Tymczasowo pracuje w miejscowej bibliotece, starając się w miarę spokojnie przeżyć każdy kolejny dzień. Pewnego dnia poznaje Jina, starszego o prawie dwadzieścia lat tłumacza amerykańskiej literatury. Okazuje się, że przyjechał do tytułowego Columbus w stanie Indiana, by odwiedzić pozostającego w krytycznym stanie ojca. W końcu bohaterowie niespodziewanie dla nich samych zaczynają stopniowo się otwierać i po raz pierwszy od dawna rozmawiać szczerze o swoich pragnieniach, lękach i obsesjach. Jak się okaże, ta platoniczna początkowo relacja, odsłoni przed nimi nowe emocjonalne rejestry i sposoby doświadczania. Wszystkiemu przygląda się z bliska, grana przez Parker Posey, asystentka ojca Jina.

Kogonada, to reżyser pochodzący z Korei Południowej amerykański dokumentalista i artysta szeroko pojętych sztuk wizualnych. W swoich pracach skupia się głównie na estetyce przedstawienia i ujęciu codzienności, poddają interesującej analizie rzeczywistość, w której obecnie żyjemy.

Film był nominowany do nagrody Independent Spirit w kategorii „Najlepszy debiut scenariuszowy”. Produkcja brała również udział w Konkursie Głównym na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA.

Reżyser: Kogonada

Scenariusz: Kogonada

W rolach głównych: John Cho, Haley Lu Richardson, Parker Posey, Erin Allegretti, Rory Culkin, Jim Dougherty, Michelle Forbes, Wynn Reichert

Gatunek: Dramat, Komedia, Romans

Produkcja: USA

Oglądaj Columbus (2017)