header
DRAMAT

Dayveon (2017)

film online, filmy online, film HD online, filmy HD online, film online HD, filmy online HD, kinohd24

Historia trzynastoletniego czarnoskórego chłopaka, mieszkającego na Południu USA. Dayveon stracił starszego brata w wyniku porachunków gangów, a teraz sam angażuje się w działalność lokalnej grupy przestępczej. Ostatecznie wszystko w tajemnicy przed starszą siostrą, która wyraźnie niepokoi się o przyszłość bohatera. Zwierzyć może się jedynie jej narzeczonemu Brianowi, który staje się dla niego rodzajem męskiego autorytetu.

Fabularny debiut reżysera, który nie patologizuje głównej postaci, a obserwuje z bliska proces jej dorastania. Rowerowe przejażdżki, rozmowy z najlepszym kumplem i próby odnalezienia się w codzienności. Jest również współautorem scenariusza, współproducentem filmu i skomponował ścieżkę dźwiękową. Portretuje kulturowe i społeczne peryferia, przeplatając przesiąknięte słońcem zdjęcia Południa z sugestywnymi ujęciami natury. Porusza się przy tym płynnie pomiędzy brutalnym realizmem, a poetyckością.

Amman Abbasi był nominowany do „Nagrody Specjalnej” Film Independent, ponad to brał udział w konkursie głównym podczas Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA.

Reżyser: Amman Abbasi

Scenariusz: Amman Abbasi, Steven Reneau

W rolach głównych: Devin Blackmon, Dontrell Bright, Lachion Buckingham, Kordell Johnson, Chasity Moore, Marquell Manning, Shavidee Trotter

Gatunek: Dramat

Produkcja: USA

Oglądaj Dayveon (2017)