header

Dayveon (2017)

Kategoria filmu: DRAMAT
film online, filmy online, film HD online, filmy HD online, film online HD, filmy online HD, kinohd24

Historia trzynastoletniego czarnoskórego chłopaka, mieszkającego na Południu USA. Dayveon stracił starszego brata w wyniku porachunków gangów, a teraz sam angażuje się w działalność lokalnej grupy przestępczej. Ostatecznie wszystko w tajemnicy przed starszą siostrą, która wyraźnie niepokoi się o przyszłość bohatera. Zwierzyć może się jedynie jej narzeczonemu Brianowi, który staje się dla niego rodzajem męskiego autorytetu.

Fabularny debiut reżysera, który nie patologizuje głównej postaci, a obserwuje z bliska proces jej dorastania. Rowerowe przejażdżki, rozmowy z najlepszym kumplem i próby odnalezienia się w codzienności. Jest również współautorem scenariusza, współproducentem filmu i skomponował ścieżkę dźwiękową. Portretuje kulturowe i społeczne peryferia, przeplatając przesiąknięte słońcem zdjęcia Południa z sugestywnymi ujęciami natury. Porusza się przy tym płynnie pomiędzy brutalnym realizmem, a poetyckością.

Amman Abbasi był nominowany do „Nagrody Specjalnej” Film Independent, ponad to brał udział w konkursie głównym podczas Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA.

Reżyser: Amman Abbasi

Scenariusz: Amman Abbasi, Steven Reneau

W rolach głównych: Devin Blackmon, Dontrell Bright, Lachion Buckingham, Kordell Johnson, Chasity Moore, Marquell Manning, Shavidee Trotter

Gatunek: Dramat

Produkcja: USA

Oglądaj Dayveon (2017)