header
AKCJA FANTASY POZOSTAŁE SCI-FI

Kapitan Marvel (2019) Captain Marvel

film HD online, filmy HD online, film online HD, filmy online HD, film online, filmy online, kinohd24

Są lata 90. XX wieku. Na Ziemię dociera galaktyczna wojna. Carol Danvers wraz z grupką sojuszników trafia w oko cyklonu. Masz okazję towarzyszyć jej w podróży, dzięki której stanie się jedną z największych bohaterek wszechświata.
Jest w „Kapitan Marvel” scena, w której tytułowa bohaterka zalicza przymusowe kolizyjne lądowanie w wypożyczalni kaset wideo. Z lekka oszołomiona dostrzega w mroku podejrzaną postać i, niewiele myśląc, strzela w nią wiązką energii. Rzekomy napastnik okazuje się jednak standem reklamowym z podobiznami Arnolda Schwarzeneggera i Jamie Lee Curtis – gwiazdami komedii szpiegowskiej „Prawdziwe kłamstwa” (1994). W efekcie tam, gdzie jeszcze chwilę temu znajdowała się głowa aktora, straszy teraz wypalona dziura. Symboliczna egzekucja legendy kina akcji odbywa się w nowej produkcji Marvela nieprzypadkowo. Filmografia Austriaka wydaje się przecież uosobieniem wszystkiego, przeciwko czemu występują twórcy „Kapitan”: maczyzmu, uprzedmiotowienia kobiet, kultu przemocy. Jeśli więc należycie do grona kinomanów, którzy lubią ponarzekać w Internecie na „hollywoodzkie lewactwo” i „przeklętą polityczną poprawność”, mam dla Was dobrą radę. Przed seansem nie zapomnijcie napić się naparu z melisy. Reszta widzów może rozsiąść się wygodnie w fotelu i obejrzeć kolejny udany odcinek superbohaterskiego serialu.

Reżyser: Anna Boden, Ryan Fleck

Scenariusz: Geneva Robertson-Dworet, Anna Boden, Ryan Fleck

W rolach głównych: Brie Larson, Samuel L. Jackson, Ben Mendelsohn, Jude Law, Annette Bening, Lashana Lynch, Clark Gregg, Rune Temte

Gatunek: Akcja, Sci-Fi, Fantasy

Produkcja: USA

Oglądaj Kapitan Marvel (2019) Captain Marvel