header
DRAMAT KRYMINAŁ THRILLER

Przemytnik (2018) The Mule

film HD online, filmy HD online, film online, filmy online, kinohd24, serial HD online, seriale HD online, serial online, seriale online,

Clint Eastwood wciela się w rolę ponad 80-letniego weterana wojny koreańskiej Earla Stone’a. To ogrodnik z Illinois, prowadzący kwiaciarnię, nie dając sobie rady z konkurencją internetową. Jego firma stoi na granicy ruiny finansowej, i szybko potrzebuje pieniędzy, bo bank zajął jego posiadłość. Wnuczka niedługo bierze ślub, na który dziadek miał się złożyć. Właśnie wtedy otrzymuje ofertę pracy, która wymaga od niego jedynie jazdy samochodem. Bez chwili namysłu przyjmuje więc propozycję przewiezienia pewnej torby z punktu A do punktu B. Earl postanawia ponawiać kursy, nie interesując się tym, co jest w pakunkach. W ten prosty sposób staje się kurierem narkotykowym na usługach meksykańskiego kartelu, z czego zupełnie nie zdaje sobie sprawy.
Kiedy zaczyna mu bardzo dobrze wychodzić w pracy, wielkość przewożonych przez niego ładunków rośnie w szybkim tempie. Dostaje nawet pomocnika, który jako nowy tajemniczy przemytnik znajduje się na celowniku znanego ze swej determinacji agenta DEA Colina Batesa. Mimo że problemy finansowe Earla odchodzą w niepamięć, jego współpracownik zostaje jednak przyłapany przez DEA z transportem kokainy wartej trzy miliony dolarów. Nie wiadomo teraz czy Earl będzie musiał poradzić sobie z organami ochrony porządku publicznego lub czy egzekutorami kartelu.

Film naprawdę opowiada o człowieku, który przez całe życie był skupiony tylko na sobie. Wmawiał wszystkim dookoła, że częste delegacje są na nim wymuszane przez zawód który wykonuje, ale tak naprawdę wśród kolegów był celebrytą. Ludzie go uwielbiali. Tymczasem w domu był po prostu ojcem. Żadnych nagród, oklasków czy fajerwerków. I jak nie trudno się domyślić w pewnym momencie najbliżsi przestali na niego czekać, gdyż nauczyli się żyć bez niego. Eastwood jako reżyser i aktor znakomicie portretuje takiego egocentryka. W odróżnieniu od swoich poprzednich wcieleń nie jest tutaj twardzielem. Jest raczej skołowanym, łatwowiernym starcem, który nie za bardzo odnajduje się w obecnych czasach. Używa dawnej nomenklatury, często zachowuje się rasistowsko i niepoprawnie politycznie, ale robi to zawsze z uśmiechem na ustach. Jego bohater nie wie, że robi źle. Jest ignorantem, ale nie chce zrobić nikomu krzywdy.

Reżyser: Clint Eastwood

Scenariusz: Nick Schenk

W rolach głównych: Clint Eastwood, Bradley Cooper, Laurence Fishburne, Michael Peña, Dianne Wiest, Andy Garcia, Ignacio Serricchio, Taissa Farmiga

Gatunek: Kryminał, Dramat, Thriller

Produkcja: USA

Oglądaj Przemytnik (2018) The Mule