header
DRAMAT MELODRAMAT ROMANS WOJENNY

W domu innego (2019) The Aftermath

Melodramat wojenny W domu innego

W domu innego to brytyjsko-niemiecko-amerykański film dramatyczny z 2019 roku w reżyserii Jamesa Kenta. Scenariusz oparto na powieści Rhidian Brook pod tym samym tytułem. Powojenne Niemcy, rok 1946. Rachael Morgan przybywa do zrujnowanego Hamburga w środku mroźnej zimy, by dołączyć do swego męża. Jest nim Lewis – brytyjski pułkownik, któremu powierzono zadanie odbudowania miasta. Gdy tylko przekraczają próg nowego domu, ze zdumieniem odkrywają, że podjęli zaskakującą decyzję. Zgodzili się, by dzielić wspaniałe domostwo z jego poprzednim właścicielem, niemieckim wdowcem i jego zbuntowaną córką.

Rachel na początku nie potrafi znieść obecności swojego sąsiada niemieckiego pochodzenia. Ma za sobą śmierć syna, który zginął w wyniku zrzucenia przez Niemców bomb na Londyn. Kobieta pała nienawiścią w związku z tym do całego narodu niemieckiego. W pewnym momencie jednak pozwala krnąbrnemu Stefanowi na pocałunek, a jej poglądy zmieniają się o 180 stopni. Trudno uwierzyć, żeby kobieta tak łatwo zmieniła zdanie co do znienawidzonego przez siebie narodu. Do tego stopnia, że potrafi wdać się w romans ze swoim największym wrogiem i nagle zaczyna być szczęśliwa u jego boku. Stefan Lubert zmienia jej świat i sprawia, że w końcu zaczyna być szczęśliwa. W pełnej napięcia atmosferze wrogość i smutek szybko ustępują miejsca namiętności i zdradzie.

Reżyser: James Kent

Scenariusz: Joe Shrapnel, Anna Waterhouse, Rhidian Brook

W rolach głównych: Keira Knightley, Alexander Skarsgård, Jason Clarke, Martin Compston, Kate Phillips, Fionn O’Shea, Jannik Schümann, Alexander Scheer

Gatunek: Dramat, Romans, Wojenny

Produkcja: Niemcy, Wielka Brytania, USA

Oglądaj W domu innego (2019) The Aftermath