header
DRAMAT HISTORYCZNY ROMANS

Zimna wojna (2018)

film HD online, filmy HD online, film online HD, filmy online HD, film online, filmy online, kinohd24

Tym razem twórcy nagrodzonej Oscarem Idy przeniosą nas do lat 50. i 60. XX wieku. Akcja zwłaszcza toczy się w stalinowskiej Polsce i budzącej się do życia Europie. Na tym tle rozegra się historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. Jednym z głównym bohaterów filmu będzie… muzyka. To połączenie polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.
Piętnaście z dwudziestu pięciu nominacji zostało wygranych, z czego najważniejsza to Złota Palma dla najlepszego reżysera na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymał trzy nagrody. Złoty Kangur – nagroda specjalna australijskich dystrybutorów filmowych dla Pawła Pawlikowskiego, kolejna to Złote Lwy za udział w konkursie głównym, dodatkowo najlepszy dźwięk i na koniec najlepszy montaż. Zdecydowanie polecany ze względu na plejadę polskich aktorów oraz pasjonatom muzyki również filmowej.

Reżyser: Paweł Pawlikowski

Scenariusz: Paweł Pawlikowski, Janusz Głowacki

W rolach głównych: Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc, Agata Kulesza, Cédric Kahn, Jeanne Balibar, Adam Woronowicz, Adam Ferency

Gatunek: Dramat, Romans, Historyczny

Produkcja: Francja, Polska, Wielka Brytania

Oglądaj Zimna wojna (2018)