header
DRAMAT ROMANS

Żona (2017) The Wife

film HD online, filmy HD online, film online HD, filmy online HD, film online, filmy online, kinohd24

Po prawie 40 latach małżeństwa, Joan i Joe Castlemanowie stanowią uzupełniający się wzajemnie duet. On lubi brylować, a Ona jest nieśmiała. Joe nie przykłada wagi do ubioru, Joan jest zawsze elegancka. Joe pławi się swoją publiczną rolą jednego z Wielkich Amerykańskich Powieściopisarzy, Joan tymczasem dzieli się swym intelektem, wdziękiem i dyplomacją z prywatnym życiu, spełniając się jako Żona Wielkiego Pisarza. To ona dba o dom, kontakt z dorosłymi już dziećmi, pamięta, by Joe zażył lekarstwa o określonej porze. To prawda, zdarzają jej się gorsze chwile, ale jej naturalna godność i poczucie humoru pozwalają pozostać tym momentom w ukryciu.
Rok 1993, Joe dowiaduje się, że jego literacki dorobek zostanie uhonorowany literacką Nagrodą Nobla. Jego gwiazda rozbłysła, kiedy poznał Joan w późnych latach pięćdziesiątych XX wieku. Był wtedy jej (żonatym) nauczycielem.
Film zestawia historię pary z ich niezwykłą młodzieńczą pasją i ambicjami oraz portretem tych samych ludzi trzydzieści lat później. Z całym dorobkiem kompromisów, sekretów, zdrad, ale i niezwykłą wzajemną miłością.
W drodze do Sztokholmu małżeństwu towarzyszy syn David, aspirujący pisarz, który uważa, że matka nie docenia swego wkładu w karierę męża. A to nie jedyny gość towarzyszący tej podróży. Jest z nimi również Nathaniel Bone, dziennikarz pracujący nad biografią Castlemana – autoryzowaną lub nie.
Pięć nagród oraz 4 nominacje.

Reżyser: Björn Runge

Scenariusz: Jane Anderson

W rolach głównych: Glenn Close, Jonathan Pryce, Christian Slater, Max Irons, Harry Lloyd, Annie Starke, Elizabeth McGovern, Johan Widerberg

Gatunek: Romans, Dramat

Produkcja: Szwecja, USA, Wielka Brytania

Oglądaj Szczęśliwy Żona (2017) The Wife